Internet Info, s.r.o. Lupa Root Měšec Podnikatel DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrivenew Bomba Navrcholu Weblogy Jagg Woko Dobrý web Computer.cz SK: MojeLinky

asmat: chrám

Řadit dle Datum / Titulek / URL

  1. Podél hranic s Kambodžou je více památek na slavnou Khmérskou říši. Opomeneme-li Preah Vihear, který je sice největší, ale obvykle kvůli ozbrojeným konfliktům mezi Thajskem a Kambodžou nepřístupný, je největším chrámem v této oblasti Prasat Phanom Rung.
  2. Wat Intharawihan je živý chrám s ohromnou sochou stojícího Buddhy, obklopený úzkými uličkami s malými domky. Název „Big Buda“ zná každý taxíkář. Přesto, že je socha Buddhy přes 30 metrů vysoká, je mezi zástavbou domů a není dominantou Bangkoku.
  3. Wat Traimit je známý především sochou Buddhy, Phra Phuttha Maha Suwan Patimakon, která je celá, skrz naskrz ze zlata. Socha byla vytvořena někdy ve 13. století v Sukhothai, o čemž svědčí oválný tvar Buddhovy hlavy.
  4. Wat Saket Ratcha Wora Maha Wihan je buddhistický chrám, jehož výraznou dominantou je tzv. Zlatá hora (Phu Khao Thong, Golden Mountain), jediná vyvýšenina v celém Bangkoku. Přestože se jedná o uměle vytvořený kopec, je seshora vynikající výhled na město.
  5. Wat Arun neboli Chrám úsvitu je poslední z trojice nejvýznamnějších a nejstarších chrámů v Bangkoku. Je vysoký 80 m a je jako jeden z mála bangkokských chrámů vystavěn v khmerském stylu. (Tedy není to khmérská památka – ty jsou jinde.)
  6. Phetchaburi je hezké městečko s mnoha památkami, majícími svůj původ hluboko v historii Siamu. Již při příjezdu vás upoutá dominanta města, čedí na stometrovém kopečku Khao Wang. Je to vlastně palácový komplex z poloviny 19. století.
  7. V předchozím příspěvku jsem již psal o festivalu Šiva chrámu ve městě Ernakulam (Ernakulathappan Uthsavam). Je to pravdu zajímavá událost, a pokud máte možnost, tak ji rozhodně navštivte.Nejzajímavějším momentem celého festivalu je tzv. pakalpooram.
  8. Erawan Shrine patří mezi nejpopulárnější Bangkocké svatyně. Je umístěn uprostřed moderního centra, mezi betonem dálnic a skywalkem, na rušné křižovatce. Navštíví ho denně stovky lidí, obětujících za lepší život, štěstí, lásku, úspěch.
  9. Kromě nepřeberného množství Buddhistických chrámů najdeme v Bangkoku i spoustu domů pro duchy či Hinduistických a Animistických svatyní. Jedna z méně známých svatyň je v přízemí hotelu Nai Lert Bangkok (Swissotel) na Wireless Road (Witthayu Road).
  10. Wat Hua Lamphong je krásně zdobený Buddhistický chrám. Naleznete ho na třídě Ramy IV., hned vedle Silom ulice. Chrám patří mezi novější Bangkocké chrámy, málo navštěvovanými turisty. Chrámový komplex se nachází v moderním centru, obklopen moderními budova

První / Předchozí / Následující / Poslední / Strana 1 z 2